چگونه در ازمیر مثل ازمیری ها زندگی کنید

618

در گردشگاه ساحلی کوردون در آلسانجاک بنشینید

آلسانجاک نیز یکی از بهترین نقاط ساحلی این گردشگاه است. بهترین نقطه‌­ای است که می­ توانید در حال استراحت در محوطه­‌ی پوشیده از چمن، مردمی را که در حال گذر هستند تماشا کنید.

نام گردشگاه ساحلی معروف ازمیر کوردون است. آلسانجاک نیز یکی از بهترین نقاط ساحلی این گردشگاه است. بهترین نقطه‌­ای است که می­توانید در حال استراحت در محوطه­‌ی پوشیده از چمن، مردمی را که در حال گذر هستند تماشا کنید. کافه­‌ها و رستوران‌ها دور تا دور خط ساحلی را پوشانده­‌اند و شما می‌توانید از یکی از این کافه‌ها فنجانی چای تهیه کرده و در حالیکه بر روی چمن‌ در حال استراحت هستید آن­ را بنوشید.

ازمیر در مقایسه با جنب و جوش استانبول شهر آرام‌ ­تری است. استراحت در مجاورت دریا یکی از تفریحات ساکنین این شهر است. دوستان خود را جمع کنید و به کنار خط ساحلی اژه بروید. دریا و مردمی که در حال گذر هستند را تماشا کنید و از هوای این شهر فوق­‌العاده لذت ببرید.

حتما برای صبحانه، بویوز بخورید

بویوز یک نان شیرینی ترکی است که تنها در شهر ازمیر یافت می­شود. در حالیکه یافتن این نان شیرینی در شهر استانبول ممکن است دشوار باشد، اما در تمام نقاط ازمیر پیدا می­شود. بویوز یکی از نان ­شیرینی‌های محبوب و متداول برای صبحانه به حساب می‌­آید. هر نانوایی یا کافه در ازمیر بویوز دارد. شما می­توانید از ظاهر ترد و طعم خوشایند آن در حین بازدید از شهر لذت ببرید.

بویوز در زبان اسپانیایی از کلمه ­ی بولوس می‌­آید که به معنای نان گرد است.

حداقل یکبار کومرو بخورید

کومرو نوعی ساندویچ محلی ازمیر است که معمولاً از نان کنجدی همراه با گوجه‌­فرنگی، خیارشور، فلفل و پنیر ازمیرتولوم تهیه می­‌شود. سپس سس کچاپ، مایونز، سوسیس، کالباس و پنیر کاسار و سایاس به آن اضافه می‌شود تا ساندویچی حاوی طعم­های مختلف بدست آید. این ساندویچ لزوماً یک میان وعده‌­ی سبک نیست اما فوق‌العاده خوشمزه است!

در اطراف خط ساحلی قایق ­سواری کنید

بندر­های اصلی ازمیر که قایق‌­ها از آن­ها رفت و آمد می‌­کنند عبارتند از کارشی یاکا، کوناک، اوچکویولار و بوستانلی.  قایق‌­ها در طول روز دائماً از میان یکدیگر و اطراف نواحی مختلف شهر عبور می­کنند و برای رفت و آمد مورد استفاده قرار می­‌گیرند. همین موجب می­‌شود تا سوار شدن به این قایق­‌ها یکی از بهترین راه­‌ها برای لذت بردن از دریای زیبای اژه باشد.

در ساحل کارشیاکا قدم بزنید

ساحل منطقه‌ی کارشیاکا در ازمیر بهترین مکان برای تماشای غروب خورشید است. تقریباً همیشه یک نسیم خنک در آن منطقه در حال وزیدن است. بنابراین در تابستان گشتن در این منطقه واقعاً لذت ­بخش است و تمام منطقه از گردشگران پر می‌شود. مکان­ های زیادی نیز در سرتاسر کارشیاکا وجود دارند که سپری کردن حتی یک بعد از ظهر در این منطقه از ازمیر را به استراحتی بسیار عالی تبدیل می کنند.

به مناطق تفریحی اطراف شهر مانند آلاچاتی، اورلا، فوچا و چشمه نیز سری بزنید

مردم ازمیر برای تعطیلات کجا می­روند؟ معلوم است، به اطراف شهر! مکان‌­هایی عالی برای ورزش­‌های آبی همراه با هتل­‌ها و مغازه­‌های مجلل در فاصله‌­ی کمی از خود شهر ازمیر وجود دارند.

بین بوستانلی و ساسالی دوچرخه ­سواری کنید

این یک مسیر مسطح به طول بیش از ۱۸ کیلومتر است. مکان­‌های متعددی برای اجاره­‌ی دوچرخه وجود دارند. مسیر دوچرخه‌ ­سواری از بوستانلی پیر آغاز و تا پارک طبیعی در ساسالی ادامه دارد.

در اطراف باغ پرندگان پیاده‌ روی کنید

پس از رسیدن به ساسالی، همچنان به رکاب زدن ادامه دهید تا به باغ پرندگان در ازمیر برسید. پلیکان­‌ها، فلامینگوها، مرغ‌­های ماهی­خوار و بسیاری از پرندگان محلی ازمیر در این تالاب حفاظت شده زندگی می‌­کنند. هر ساله ۵۰۰۰۰ پرنده در طول مسیر مهاجرت خود در این تالاب توقف می­ کنند.

در برج ساعت ازمیر و کافه­ دیبک در کیزلاراسی هان سلفی بگیرید

این کار اساساً به یک سنت در این منطقه تبدیل شده است. اگر در ازمیر هستید حتما باید در برج ساعت عکس بگیرید. همچنین کیزلاراسی هان در منطقه‌­ی کوناک یک منطقه‌­ی فوق‌­العاده برای خرید  است که در سال ۱۷۷۴ ساخته شده است. برخی از بهترین قهوه­‌های ترکی که تاکنون امتحان شده نیز در این مکان یافت می‌­شوند.

از منظره­‌ی یک بالابر تاریخی لذت ببرید

برج بالابر بین خیابان میتات پاشا و شهیت نیهات بی در سال ۱۹۰۷ ساخته شد تا رفت و آمد بین این دو خیایان راحت‌تر شود. چرا که در غیر اینصورت رفت و آمد کنندگان بین این دو خیابان باید ۱۵۵ پله را طی می‌کردند. این بالابر همیشه در حال کار است و در بالاترین طبقه­‌ی آن یک کافه تریا وجود دارد که می‌­توانید در آن ­جا چای و قهوه بنوشید و از بالکن شهر را تماشا کنید و از منظره­‌ی فوق­‌العاده­‌ی آن لذت ببرید.